The Coachyard, Aberfeldy  PH15 2AS           Tel:  (01887)  830292

Individual Members List:

This page contains a list of all current members together with the qualification level they hold. 

To join or renew memberships please e-mail to:
admin@scottish-rafting-association.org.uk 


Qualification levels are as follows:
*Trainee Guide
*Raft Guide (RG) - awarded at Grade II, III or IV/V
*Trip Leader  (T/L)- awarded at Grade III or IV/V
*Guide Trainer
*Assessor

(nb.Grades related to the maximum class of water on which the member has been assessed to operate)
 

 

Names shown in RED were members to March 2017, but are NOW DUE to renew their annual subscription.

Names shown in BLACK are current members to 31st March 2018

If your name/ qualification is not shown, but you were previously a member, but not now listed,  please contact SRA Admin on scottish.rafting@gmail.com Please be aware that anyone who fails to renew within a 2 year period will be removed from SRA records and required to complete a re-assessment.

 

Surname/ First Name/ Qualification Level.

Adamson, Ian  - RG III
Adamson, Mark  - SRA Assessor
Amos, Martin  - RG II
Anthony, Allan  - SRA Assessor


Bannister, Adam  - RG III
Beardmore, Hannah Lee - RG III

Blair, Andy _ RG III
Black, Conner  RG III
Bown, Matthew - Trainee

Boyd, Dani - Trainee
Bruce, Gary - RG IV/V
Bryson, Declan - RG III
Buxton, Louise  RG III

Campbell-Young, Gabriel - Trainee
Cartwright, Ben - Trainee
Channon, Jonathan  - RG III
Clayton, Jon Paul  - RG III
Clegg, Sam - RG II
Clinch, Ruaridh _ RG II
Connolly, Ally  - T/L III
Convery, Bonnie - RG III

Cox, Andy  - RG III
Craig, Mitch  - RG III
Craig, Nicky  - Trainee
Crossan, Jamie - RG II
Currie, Rebecca  - Trainee
Cuthill, Ryan - RG II

Davidson, Rory - Trainee
Denton, Gary  - T/L III
Domina, Ester - Trainee

Dracup, Rory - Trainee
Drummond, Paul - Trainee

Etheridge, Nick  - T/L IV/V
Evans, Harry - Trainee

Fallows, Tony  - T/L IV/V
Fenton, Darren - RG III

Ferguson, Liam - Trainee
Fletcher, Nathan  - RG III
Forde, Craig  - RG III
Fowler, Ross - RG II

Fraser, Carrie  - RG III

Gale, Mike  - T/L IV/V
Gibson, Connor - Trainee
Gibson, Scott  - RG III
Gifford, Mike  - T/L IV/V
Gold, Sam - Trainee

Gracie, Callum  - RG III
Gracie, Colin - Trainee

Graham, Emma - Trainee
Green, Liam  - Trainee
Gretton, Izzy  - T/L III

Griffiths, Carwyn  - RG IV/V
Grimley, Stephen  - RG IV/V & T/L III
 

Hallam, Sam - RG III
Hanley, Charlotte - Trainee
Harvey, Marcus  - SRA Trainer
Havelin, Sean - RG II
Hawkes, Kaye  - RG IV/V
Hayes, Sean - Trainee

Heffernan, Conor - RG III
Hepburn, Darren  - T/L III
Hirst, Robert - RG III
Hooker, Liam - member
Horrocks, Dave - member
Horsfield, Paul  - RG III
 

Jack, Andy  - RG III
Jacobs, Maxim D Couzens  - RG IV/V
Jennings, Jodi - Trainee
Johnston, Jack - Trainee
Johnstone, Darryll  - Trainee
Jones, Lewis  - T/L III
Jones, Michael  - RG III

Keir, Nicola - Trainee

Kennedy, Louis - Trainee
King, Pete  - RG III

Kirby, Tom  - Trainee

Lamb, Pete  - T/L IV/V
Law, Euan - RG II
Leitch, Alistair  - SRA Assessor
Leith, Jamie  - SRA Trainer

Leonard, Jamie - Trainee
Leslie, Crawford  - RG II
Lewis-Williams, Guy - RG II
Lightbody, Jessica - Trainee
Lister, Andy - RG III
Litherland, Rob  - SRA Trainer
Luckas, Fraser - Trainee

MacGregor, Darren - Trainee
Mahon, Matt - T/L IV/V
Martin, Nigel  - T/L III

Maxwell, Daryl - Trainee
McCabe, Scott - Trainee

McCafferty, Ryan - Trainee
McCann, Shannon - Trainee
MCGoldrick, Ciaran - Trainee
McHardy, Laura  - Trainee
McKenzie, Austyn - Trainee
McLaughlin, Aidon  - RG II
McLeod, Jonathan - Trainee
McLeod, Emma  - Trainee
McWilliam, David  - Trainee
Miller, Jack - RG II
Miller, James  - Trainee
Montgomery, John  - T/L III
Morgan, Hayley - Trainee
Morrier, Stephen  - T/L III
Munro, Euan - RG II
Murrie, Leonie - RG II

Nelson, Garry - Trainee

Ogg, Tom - RG II
Ormiston, Kyle - Trainee

Paterson, Alan  - RG III
Penkala, Adam  - RG III
Porter, Fraser  - RG II
Prior, Sebastian - RG II

Proudlock, Liz  - RG IV/V

Refoz, Thor - Trainee
Rew, Rebecca  - Trainee
Richards, Gethin - Trainee
Robertson, Andy - T/L IV/V
Robinson, Phil  - SRA Assessor

Ronaldson, Scott - Trainee
Rosseter,  Dave  - T/L IV/V
 

Sandford, Eliza  - Trainee
Sellers, Reuben - Trainee
Shannon, Niamh - RG II
Shearer, Ryan  - RG III
Slater, Richard  - T/L IV/V

Smith, Beth - RG II

Smith, David  - Trainee
Smith, Jonathan  - T/L III
Smith, Maeve Eliza - RG II

Smithdale, Kieran - Trainee
Southworth, Andrew - Trainee

Stewart, Lee - T/L IV/V
Strang, Dale - T/L III
Strang, John  - Member
Swallow, Sarah  - T/L III

 

Targett, Paul  - T/L III
Taylor, Kieron  - RG III

Tennant, Iain - Trainee
Thomas, Steve  - SRA Assessor

Tinney, Craig  - T/L IV/V
Todd, Ewen  - T/L IV/V
Tulloch, Josie  - RG III
Tully, Paul  - SRA Trainer

Vick, Jacob - Trainee
Vollum, Tim  - SRA Trainer

Walker, Kathleen - RG II
Wallington, Luke - RG III
Wardman, Neill  - SRA Trainer
Whittaker, Richard  - RG III
Williams, Viki - RG II
Wiseman, Kara - Trainee

Wood, David - Trainee
Woods, Craig -Trainee

Young, Kevin Douglas - RG II